Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, Trakya Bölgesinde bir ilk olarak 2017 yılında 40 katılımcı firma ile düzenlendi. Fuar, bölgede gerçekleştirilen ilk endüstriyel fuar olma özelliğini taşımakta. Düzenlenen fuarda metal, makine, alüminyum, elektrik, elektronik, plastik ve ambalaj gibi sektörlerde üretim yapan firmalar yer aldı.

Fuar organizasyonu sonrası hem katılımcı firmalardan hem de Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan diğer firmalardan alınan olumlu geri dönüşler neticesinde bölgemizin böyle bir organizasyona büyük bir ihtiyaç duyduğu gözlemlendi.

2018’de ikincisi gerçekleştirilen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı ile bölgede bulunan küçük ve ortak ölçekli KOBİ’lerin, büyük ölçekli firmalar ile iş birliği içerisinde olmaları ve büyük firmaların bölgede bulunan yan sanayi sektörlerini tanımaları, böylelikle bölgesel tedarik zincirinin oluşması amaçlandı.

10-12 Ekim 2018 tarihinde, Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen fuara metal, makine, alüminyum, elektrik elektronik, plastik, ambalaj üzerine üretim yapan 43 firma katıldı. Yaklaşık 2.000 m2’lik alanda gerçekleşen fuar, 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

25-28 Eylül 2019 tarihleri arasında Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde üçüncüsü düzenlenen fuar, prestijli bir yenilikle kapılarını açtı.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yurtiçi Fuar Takvimi’nde yer alan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı bu yenilikle adını ulusal arenada en çok tercih edilen fuarların arasına yazdırmış oldu.

6-7-8 Ekim 2020 yılında dördüncüsü gerçekleşen fuar, ilk kez online olarak düzenlendi. Trakya’nın ilk ve tek endüstriyel fuarı olan ÇEF, değişen dünya ve ticaret şartları ile pandeminin getirdiği zorunluluklar sebebiyle online ortama taşındı. Fuarda online olarak stant açan firmalarımız arasında, 11.620 stant ziyareti, 12.084 mesajlaşma ve 19.595 etkileşim gerçekleşti.

Bu yıl ise beşincisi gerçekleşecek olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, 24-27 Ekim 2021 tarihleri arasında birbirinden değerli katılımcıları ile tekrar yüz yüze hayata geçmeye hazırlanıyor.