Trakya’nın ilk ve tek endüstriyel fuarı olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı (ÇEF), 2020 yılında online ortamda açıldı. Dördüncüsü düzenlenen fuarın açılışına TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop da makam odasından katıldı. Fuar 3 gün boyunca 24 saat ziyarete açık olarak gerçekleşti.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenecek Online Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, 6-7-8 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlendi. Covid-19 pandemisi sebebiyle 2020 yılında  online ortamda, ücretsiz olarak gerçekleştirilen fuarda, 10:00-17:00 saatleri arasında canlı oturumlar yapıldı. Oturumlarda, ekosistemin önemli isimleri konuşmalar ve sunumlar yaptı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenen Online Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, online ortamda düzenlenen törenle başladı. Online açılışa; TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva katıldı. Neslihan Maltepe’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen açılış töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından protokol açılış konuşmaları yaptı.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, konuşmasında  online fuarın, avantaj yaratacağına ve KOBİ’lerimizin e-ticarete ve teknolojik alt yapıya yatırım yapması teşvik edilmesi gerektiğine işaret etti. Tekirdağ Valisi Yıldırım ise Sanayicilerin fuardan azami ölçüde istifade edeceğine inandığını ifade ederken  katılımcı firmalara sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip etme, iş alanındaki farklı firmalarla görüşme, olası iş fırsatları için yeni kişilerle tanışma ve iş ağını genişletme imkanı vereceğini ve katılımcılara, sektörel bilgilerini geliştirme, müşteri ilişkileri ağını güçlendirme ve marka bilinirliliğini güçlendirme fırsatı sağlayacağını ifade etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise, Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biri olan Çerkezköy’ün, küresel salgın musibetine rağmen, azim ve kararlılıkla çalışması ve üretmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çerkezköy’ün online fuarda en güzel ürünleri, üretimleri ortaya koyarak, kendinden söz ettirmeyi sürdürdüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, bu önemli fuarın, online ortama taşınarak, hayata geçirilmesinden dolayı Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva ve emeği geçenleri kutladı.

ÇEF 2020 Firma Kataloğu

ÇEF 2020 Katılımcı Listesi