Çerkezköy Endüstriyel Fuarımız, 2018 yılında 43 katılımcı ile Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde gerçekleştirildi.10-12 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen fuara metal, makine, alüminyum, elektrik elektronik, plastik, ambalaj üzerine üretim yapan 43 firma katıldı. Yaklaşık 2.000 m2’lik alanda gerçekleşen fuar, 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ile bu yıl 2’ncisi düzenlenen 2018 Çerkezköy Endüstriyel Fuarı yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne oldu. Fuara Çerkezköy ve çevresinde üretim yapan farklı sektörlerden firmalar katıldı mehr informationen bekommen.

Fuar açılışına, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Edirne TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Çerkezköy Kaymakamı Atila Selami Abban, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK temsilcileri, çok sayıda iş insanı ve vatandaş katıldı.  Programın açılışını yapan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, “Fuarımız bu yıl yaklaşık 50 firmayı ağırlıyor. Çalışma arkadaşlarım gerek firmalarımız, gerekse Trakya Kalkınma Ajansı ekibi fuarımız için emek verdiler. Hedefimiz, bu tip fuarlarla bölgemize katma değer sağlamak ve firmalar arası ilişkileri geliştirerek bölgesel tedarik zinciri oluşturmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla söylediği gibi yerli ve milli üretim için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. İthal ürünler yerine bölgemizde, kendi toprağımızda yetişen ürünleri tercih etmeliyiz. Dünya ekonomisinde üst sıralarda yer almalıyız. Küçük ve orta ölçekli firmalarımızla büyük ölçekli firmalarımızı bir araya getirecek olan fuarımızın bölgemiz ve iş dünyası adına hayırlara vesile olmasını dileriz. Fuarımızda bize destek olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Açılışta konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kalkınma Ajansı olarak bölgede bulunan odalar, borsalar ve iş dünyasıyla bölgemizin gelişebilmesi için işbirliğine büyük önem verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: ’’Fuar, yerli ve milli üretimin artırılması anlamında aynı bölgede yaşayan büyük sanayicilerle küçük sanayicileri bir araya getirecek ve fırsatlar sağlayacak. İlki geçen yıl düzenlenen fuara yaklaşık 40 firma katıldı. Bu sene 50’ye yakın firma katıldı. İnşallah bu fuar gelecek yıl 100’ün üzerinde firmanın katılımı ile sadece Çerkezköy değil bütün Trakya’nın faydalanabileceği ve bölgesel kalkınmaya destek olabilecek bir çalışma haline gelecek. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odamıza, ekibine, belediyemize ve sayın valimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bugün burada güzel ticari işbirlikleri, ortaklıklar ve anlaşmalar yapılır. Bereketli ve hayırlı bir fuar olmasını temenni ediyorum.’’

Törenin son konuşmasını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan yaptı. Vali Ceylan konuşmasında şu noktalara değindi: Çerkezköy ilçemiz Tekirdağ özelinde sanayinin ilk temellerinin atıldığı ve sanayileşmenin gelişmesine katkı sağlayan önemli merkezlerimizden birisi. Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara ilçelerimizle birlikte Tekirdağ’da şu anda 12 organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Bir Avrupa Serbest Bölgesinde bin 500’ün üzerinde fabrikamızla, sanayi kuruluşumuzla Türkiye ekonomisine sanayicilerimizle birlikte katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu tür fuarların önemi burada ortaya çıkıyor. Tekirdağ bölgemizde faaliyet gösteren bu işletmelerin birbirlerini tanımaları, birbirlerine destek olmaları, hem ticari açıdan, hem diğer konularda birlikte hareket etmeleri için bu organizasyon bir fırsattır. Başta Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odamız olmak üzere, Trakya Kalkınma Ajansımıza ve Belediyemize teşekkür ediyorum. Bizim için önemli olan bölgemizdeki bu sanayi kuruluşlarını hem korumak hem geliştirmek hem de onların önünü açmak. Asıl amacımız bu. Bizler yöneticiler olarak onların problemlerinin çözümü konusunda onlara en iyi şekilde kolaylık sağlar ve onların önünü açarsak onlar da daha çok üretecekler, daha çok kişiye istihdam sağlayacaklar ve ülke ekonomimize katkı sağlayacaklardır.”

Konuşmalardan sonra protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı. Açılışın ardından Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Genel Sekreter Mahmut Şahin ve protokol stantları gezdi ve firma yetkililerine katılımlarından dolayı plaket takdim etti. 3 gün süren Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018’e Çerkezköylüler yoğun ilgi gösterdi.

ÇEF 2018 Firma Kataloğu

ÇEF 2018 Katılımcı Listesi