Açılış Törenimize Türkiye Büyük Millet Meclisi 29. Başkanımız Prof Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valimiz Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekillerimiz; Nurten Yontar, İlhami Özcan Aygun ile Cem Avşar, Çerkezköy Kaymakamımız Nazmi Günlü, Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Eyüp Sözdinler, Meclis Başkanımız Hacı Mehmet Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl ve İlçelerimizin Oda, Borsa ve OSB Başkanlarımız, Kurum Müdürlerimiz,  S.T.K Temsilcilerimiz, Sanayicilerimiz, Üyelerimiz ve Davetliler Katılım Sağladı.

Yoğun Katılım İle Gerçekleşen Fuarımızın Açılış Konuşmasını Gerçekleştiren Başkanımız Ahmet Çetin, “Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, bölgemizin ve ülkemizin endüstri ve ticaret  dünyasında önde gelen firmalarını bir araya getirerek, yenilikçi teknolojileri,  ürünleri ve hizmetleri sergilemek için önemli bir platformdur. Otomotiv, makine, elektronik, kozmetik, tekstil, hizmet, gıda, ilaç, enerji ve  teknoloji, gibi birçok sektör burada temsil ediliyor. 

çef, çef 2023, endüstri, fuar, ahmet çetin,

Bu da gösteriyor ki Çerkezköy  Endüstriyel Fuarı, geniş bir yelpazede işletmelere ve ziyaretçilere hitap  etmektedir.  Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, ekonomik büyümeyi desteklemek, ara ürünlerde  millileştirme, bölgede yer alan firmalarımızın birbirini tanıması ve güçlü tedarik  zincirinin kurulması, yeni iş anlaşmaları oluşturmak amacıyla sizleri  buluşturuyor. Bölge ticaretinin kalbinin attığı fuarımızda geçen süre zarfında birçok firmamız  yeni iş anlaşmalarına imza attı. Buna vesile olmak bizler için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Yeni İş Anlaşmaları ile firmaların gelişimine katkı sağlayan fuarımız, aynı  zamanda bölgenin gelişimine, istihdamın artmasına da vesile oluyor. “ dedi.

BAŞARI SON DURAK DEĞİL DEVAM EDEN BİR YOLCULUKTUR

Odamızın faaliyetlerine değinen Başkanımız Ahmet Çetin, “Bizler göreve geldiğimiz ilk günden beri önümüze hep, başta üyelerimiz olmak üzere bölgemizin gelişimi  adına gerçekleştirilebilecek hedefler koyduk. Esnaf, sanayici, tüccar hep birlikte kazanacak dedik. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak Üyelerimizin hem kişisel hem de iş hayatlarına katkı sağlayacak eğitimlerimizin sayısını artırdık. Yurtdışından gelen iş insanlarını Odamızda misafir ederek, bölgemizdeki firmalarımızla birerbir iletişim  kurmalarını sağladık. Eğitim vakfımızın temellerini attık. Buradaki hedeflerimizden bir tanesi, bu büyük üretim üssümüze yakışır  4 yıllık teknik üniversiteyi kazandırmak olacaktır. Dijital dönüşüm kapsamında birçok yeniliği Odamız bünyesine dahil ettik. Saraydan Veliköy’e Tüm üyelerimizin dijital ortamda ihtiyaç duydukları belgeleri alabilecekleri sistemi oluşturduk. K Türü yetki belgesi ve dijital ehliyetin Odamızdan alınmasını sağlayarak üyelerimizi ve esnafımızı büyük bir  külfetten kurtardık. Namık Kemal Üniversitesinin ardından Marmara Üniversitesi ile de iş birliği protokolü imzaladık. İki üniversitemiz ile de bölgemizin gelişimi adına başarılı projelere imza atacağımıza inancımız tamdır. Başarı son durak değil devam eden bir yolculuktur. Bölgemizin gelişimi, üyelerimizin kazançlarının artması,  sürdürülebilir ve daha yaşanılabilir bir kent olmak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
çef, fuar, endüstri
ÇEF Endüstri Fuarı 2023

ÇERKEZKÖY’E ÇİZİLEN SINIR ÇİZGİLERİ ARTIK KENDİSİNE DAR GELMEKTEDİR

Çerkezköy’ün il olması gerektiğini ifade eden Başkanımız Ahmet Çetin, “Üretim üssü olan Bölgemiz ülkemizdeki ekonomik büyümenin önemli bir parçasıdır  ve Çerkezköy’e çizilen sınır çizgileri artık kendisine dar gelmektedir. Yabancı iş  insanlarının tercih noktası, ülkenin cazibe merkezi olan Çerkezköy, yeni yatırımlar  ile, gelen taleplere karşılık verecek seviyeye gelmelidir. Bunun en etkili ve net  çözüm yolu ise Çerkezköy’ün il olmasından geçmektedir. Tekirdağ, gayri safi milli hasılaya katkıda 6. Sırada yer almaktadır. Ülkemizin altın  boynuzu olan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da bulunan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi  Odası Üyelerimiz bu katkıdaki yüzde 53’lük dilimi oluşturmaktadır. Tekirdağ ilinde sanayide çalışan 183 bin 39 kişinin yüzde 48’lik dilimini yine ülkemizin üretim üssü olan bölgemizin sanayisi istihdam etmektedir. Ve yine Çerkezköy Kapaklı ve Saray’da büyüme hızı % 5 ile sadece Tekirdağ ilinde değil ülke genelinde bu alanda ilk sıralardadır. İlçemizin il olması ile birlikte sağlayacağı  yükseliş elde edeceği kazanımlar Ülkemizin ekonomisi ve sanayisine değer üstüne değer katacaktır. Bölgemiz, marka değeri ülkemiz sınırlarını aşan, uluslararası arenada adından söz ettiren, birçok farklı sektörden onlarca öncü firmayı bünyesinde barındırmaktadır ki  bugün kendileri de aramızda yer almaktadırlar.” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclis’inde yer alan firmalarımız ile gurur duyduğunu belirten Başkanımız Ahmet Çetin, “Bugün burada bizlerin bir diğer gurur  kaynağı ise Türkiye İhracatçılar Meclisi ilk  bin içerisinde yer alan: Bölgemizde yatırımlarını sürdüren, gelişim ve istihdam sağlayan en önemlisi ülkemiz ekonomisine  değer katan Odamız üyesi firmalarımız. Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında  yer alan tüm firmalarımız ile gurur duyuyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Başkanımız Ahmet Çetin’in konuşmasının ardından sırasıyla; Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanımız Cengiz Günay, TBMM 29. Başkanımız Mustafa Şentop ve Tekirdağ Valimiz Recep Soytürk, konuşmalarını gerçekleştirdi. 

ÇEF Endüstri Fuarı 2023
ÇEF Endüstri Fuarı 2023

Açılış konuşmalarının ardından Başkanımız Ahmet Çetin, TBMM 29. Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop’a Kanuni Cam Kılıç hediyesini takdim etti. Sonrasında ise Protoklümüz tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi ilk 1000 firma içerisinde yer alan üyelerimize ödülleri takdim edildi. Devamında gerçekleşen kurdelen kesiminin ardından, ziyaretçilerimiz, katılımcı firmalarımızın stantlarını ziyaret etti. 

KATILIMI KESİNLEŞEN FİRMALAR

STAND NOFİRMA
1-2-3-4TRAKYA ENDÜSTRİ
5 - 6GÜNCEL ENDÜSTRİYEL VE MEKANİK TESİSAT MALZEMELERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
7 - 8SUNWATT ENERJİ MÜHENDİSLİK SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
9 - 10WÖBER KOZMETİK SANAYİ VE E-TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
11 - 12BAYRAKTARLAR AKARYAKIT PETROL ÜRÜNLERİ İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
13 - 14MANGIRLAR OTOMAT TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
15 - 16MALTEPE TEKNİK HIRDAVAT ENDÜSTRİ SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - MEHMET GÖTÜRLER ŞURA TEKNİK HIRDAVAT VE MÜCEVHERAT
17 - 18RAM ELEKTRONİK MAKİNE OTOMASYON SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. - RAM ELEKTRONİK-ÇETİN ÖLGE
19SİMTEKNO ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
20ZAİMOĞLU ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
21 ÖZKARTAY YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
22ÇERKEZKÖY EREN ENDÜSTRİ RULMAN İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
23ONTEKLİF E TİCARET ENDÜSTRİYEL MALZEMELER VE SOSYAL HİZMETLER İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
24TRAKYA HİDROPAR OTOMASYON SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
25FERCOM REKLAM
26 - 27EXPRO DİJİTAL PROMOSYON VE REKLAM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - BC MEDYA - ABDULKADİR KILDIZE
28KAPAKLI MESEM
29KAPAKLI HALK EĞİTİM VE ŞEHİT KADİR DADAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
30 - 31ZİRAAT ODASI
32KOSGEP
33LÜLEBURGAZ TSO
34KEŞAN TSO
35TRAKYA KALKINMA AJANSI
36ÇOSB LİSESİ
37B2B ALANI
38 - 39MARMARA ÜNİVERSİTESİ
40EMAS
41İŞKUR
42-63GOLDFIX YAPI KİMYASALLARI A.Ş.
43 ERST YAPI VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
44TEKYAZ TEKNOLOJİK YAZILIMLAR VE MAKİNA TİC. A.Ş.
45PROASİST ELEKTRİK MEKANİK TEKNİK HİZMETLER SAN. VE TİC. A.Ş.
46ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLİK TEKNİK MÜŞAVİRLİK PROJE VE İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ
47BOEN İNŞAAT
48 - 49ÖNSÖZ ELEKTRİK MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - GENÇLER MÜHENDİSLİK PAZARLAMA ELEKTRİK MAKİNA İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
50 - 51MUTEL AYDINLATMA ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - YENİLER ELEKTRİK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
52TRAKYA PROJE MÜHENDİSLİK ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
53ÖZBEK MEKANİK TESİSAT ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMLERİ İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKET
54MİRADA AYAKKABI TEKSTİL İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
55KURAL ENDÜSTRİ MEKATRONİK VE OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ KAPAKLI ŞUBESİ
56COLDWELL BANKER
57 - 58T4 MÜHENDİSLİK ENERJİ SİSTEMLERİ TESİSAT PROJE TAAHHÜT İNŞAAT MAKİNE PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
59 - 60KARDEŞLER KILIÇ YAPI İNŞAAT EMLAK OTO KİRALAMA NAKLİYE PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
61 - 62ARTI KALİBRASYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
64ÇERKEZKÖY İŞİTME CİHAZLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
65OPTİMED SAĞLIK HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
66 SİEM KURUMSAL ÇÖZÜMLER LİMİTED ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
67ÖZEL İRMET HOSPİTAL
68EDA ÇELENK ÇELENK GROUP İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIK
69 GÜVEN BİR ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
70GÜNNUR SARI ELİT VİZYON DANIŞMANLIK EĞİTİM VE ORGANİZASYON ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
71ARTEMİS GMB GLOBAL TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
72AKUT ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ TURİZM VE SOSYAL HİZMETLER TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
73NOKTA AKADEMİ EĞİTİM DANIŞMANLIK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
74DENTARTİCA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
75TRAKYADENT DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİM DANIŞMANLIK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
76TRAKYA LABORATUVAR ÇEVRE MÜHENDİSLİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
77TUMA EĞİTİM BELGELENDİRME DANIŞMANLIK TEKSTİL TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
78ÖZEL ENTEGRE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
79ROUTEACT DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
80 - 81ÖZGÜR SÖNMEZ ÖZEL SÖNMEZ AKADEMİ EĞİTİM KURUMU
82 - 83KAPAKLI İLKE SOSYAL HİZMETLER TAŞIMACILIK İNŞAAT TURİZM SPOR YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - CB İLKE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
84 - 85DEVELİ UNLU MAMÜLLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
86 - 87ORKA PROJE MİMARLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
88YAVUZHAN GRUP İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ
89HAYDAR ÇETİNKAYA TEL ÇİT HAFRİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
90BİZİM EMLAK HAFRİYAT NAKLİYE İNŞAAT YAPI NALBURİYE ELEKTRİK MALZEMELERİ MOTORLU TAŞIT PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
91KÜPELİOĞLU İNŞAAT MALZEMELERİ LİMİTED ŞİRKETİ
92ARZEN İNŞAAT TAAHHÜT ELEKTRİK MALZEMELERİ ENERJİ MAKİNA MÜŞAVİRLİK VE MÜHENDİSLİK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
93 HÜSEYİN APAYDIN APAYDIN İNŞAAT EMLAK
94 - 95İLKER ÖZTÜRK TARIM PEYZAJ VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
96 - 97NEBAHAT ÖZDEMİR - ÇERKEZKÖY ORTO-MED
98UĞUR ÜNAL ORMAN ÜRÜNLERİ MİMARLIK İNŞAAT NAKLİYE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
99META GANOS TEKNOLOJİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
100AKL CNC KALIP METAL MAKİNE İNŞAAT SOSYAL HİZMETLER TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
101 - 102KORKMAZ HSE ENDÜSTRİYEL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
103 - 104ESKA PLASTİK VE METAL TURİZM İNŞAAT NAKLİYE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
105 - 106 KARA KARDEŞLER YAPI ÇELİK KAPI İNŞAAT VE TURİZM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
107 - 108TÜRKAY KAĞIT MASURA AMBALAJ VE TEKNİK HIRDAVAT SANAYİ PAZARLAMA DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
109 - 110ÜÇGEN ENERJİ SİSTEMLERİ VE MÜHENDİSLİK MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
111 - 112BUTAN MAKİNA ENDÜSTRİYEL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - HEKA YAZILIM OTOMASYON TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
113 - 114 ÜMİT SÜTHAN SARAY İLETİŞİM GIDA PERAKENDE TİCARET - EGEBEYİ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
115 - 116 TTI ENDÜSTRİ YEDEK PARÇA ANONİM ŞİRKETİ
117ER EĞİLMEZ MİMARLIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
118 SİESSE AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ
119YÜCEL MAKİNA HİDROLİK PRES İMALAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
120LEPUS KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
121THE AGE KOZMETİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
122ENKATEK ENDÜSTRİYEL MAKİNE BİLGİSAYAR PLASTİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
123EZE MAKİNE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
124TREND PUNTA KAYNAK MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
125YALIZ SINAİ GAZ TEKNİK HIRDAVAT GEMİ VE TER. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
126 - 127TRAKON METAL MEKANİK TESİSAT MAKİNA İNŞAAT TAAHHÜT MÜHENDİSLİK MİMARLIK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
128 - 129FBS ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
130 - 131STEEL KİMYA KOZMETİK İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
132YÜ-CE TIBBİ GEREÇLER İTHALAT İHRACAT MÜMESİLLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
133ARZULAR METAL DÖKÜM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
134 - 135COSMESA KOZMETİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
136 - 137SEMKA PLASTİK VAKUM AMBALAJ VE KALIP SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.
138 - 139 - 140ÇETİN GRUP
141 - 142 KARMA HAVALANDIRMA TESİSAT İZOLASYON VE MALZEMELERİ ELEKTRİK MAKİNE MÜHENDİSLİK MİMARLIK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
143 - 144TCLİFT ENDÜSTRİYEL EKİPMAN ÜRETİM VE SERVİS HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
145 ÖZÜBİR METAL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
DIŞ ALANAPET PETROL ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ KAPAKLI ŞUBESİ
DIŞ ALANYNS PREFABRİK ÇATI VE CEPHE SİSTEMLERİ
BOŞ ALANAKSA JENERATÖR SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
BOŞ ALANHEMA ENDÜSTRİ ANONİM ŞİRKETİ ÇERKEZKÖY ŞUBESİ

FUAR KROKİSİ

çef 2023, krokş