5. ÇERKEZKÖY ENDÜSTRİYEL FUARI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Belediyesi iş birliğinde 24-27 Ekim 2021 tarihleri arasında organize edilen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı başarıyla tamamlandı. 24 Ekim Pazar günü açılan fuarın 25 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’da gerçekleşen resmi açılış töreni TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımı ile gerçekleşti.

Büyük bir coşkuyla gerçekleşen açılış törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül; Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır; Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan; Tekirdağ il ve ilçeleri siyasi parti ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri katılım sağladı.

RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ PROGRAM AKIŞI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Çerkezköy TSO’nun tanıtım filmi izlendi. Açılış töreninin protokol konuşmalarında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop birer konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarının ardından TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi ve sonrasında stantların ziyaret edilmesine başlandı.

SEMİNER VE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Büyük beğeni toplayan ziyaret sonrası fuarda aynı gün saat 14.00-15.00 arası Proje Koordinatörü Bora ÖNALAN’ın sunumlarıyla Dijital Trakya E-Ticaret Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı ile yine saat 15.00’da Hema Endüstri A.Ş. İletişim Müdürü Fatih BÜYÜKYAHŞİ’nin sunumlarıyla “Hema Satın Alma Prosedürü”  konulu seminer gerçekleştirildi.

FİRMALARA KATILIM BELGESİ VERİLDİ

26 Ekim Salı günü Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım beraberinde Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte Fuara katılım sağlayan firma yetkililerine “Katılım Belgesi” verdi.

Yine aynı gün saat 14.00’da Adres Patent Firması Türkiye Patent Hareketi Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali ÇAVUŞOĞLU’nun sunumlarıyla “Markalaşma ve Patent” konulu seminer ile saat 15.00 – 16.00 arası Proje Koordinatörü Bora ÖNALAN’ın sunumlarıyla Dijital Trakya E-Ticaret Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Yerel ve ulusal basında yer alan ve büyük beğeni toplayan 102 firmanın katılım gerçekleştirdiği 5. Geleneksel Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 27 Ekim Çarşamba günü tamamlandı.

ÇERKEZKÖY TSO BAŞKANI SÜLEYMAN KOZUVA TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI

Fuarın tamamlanmasının ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva bir teşekkür mesajı yayınladı. Kozuva mesajında “Geleneksel hale gelen 5. Çerkezköy Endüstriyel Fuarımız bölgemizde ilk ve tek olmaya devam etmektedir. Fuarımızın katılımcı firmalara sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip etme imkânı kazandırdığı artık tescillenmiştir. Büyük ölçekli firmalar için tedarik zinciri oluşturulması küçük ölçekli firmaların da maliyet avantajıyla uygun mal alımı sağlayabilmesi bizler için sevindirici gelişmedir. Bu vesileyle fuarımızda Tekirdağ merkezden Çerkezköy, Kapaklı, Saray, Ergene, Lüleburgaz, Keşan, Edirne’ye kadar yayılan geniş yelpazede katılım sağlayan 102 firmamıza çok teşekkür ediyorum. 5. Çerkezköy Endüstriyel Fuarımızın ilimize bölgemize ve ülkemize bereket ve bol kazanç getirmesi dileğiyle emeği geçen herkese her şey için çok teşekkür ediyorum” dedi.


ÇEF 2021 Katılımcı Listesi

ÇEF 2021 Fuar Alanı Planı