NEDEN ÇEF?
Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Trakya Bölgesi’nin ilk ve tek endüstriyel fuarıdır. Fuarımız, bölgedeki Kobilerin büyük ölçekli firmalar ile iş birliği içerisinde olmaları konusunda önemli katkılar sağlamaktadır. Büyük ölçekli firmalar açısından ise; bölgedeki yan sanayi sektörlerini tanımaları bakımından olanak sağlayacak verimli bir ortam oluşturmaktadır.  Fuarımız, birçok sektörden firmanın katılım sağlamasıyla birlikte yeni network ağları oluşturarak katılımcı firmalarımıza yeni iş fırsatları da sağlamaktadır.

SEKTÖREL BİLGİYİ GELİŞTİRME, YENİLİK VE GELİŞMELERİ TAKİP ETME

Düzenlemiş olduğumuz Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda; metal, makine, alüminyum, elektrik, elektronik, plastik ve ambalaj gibi birçok sektörde üretim yapan firma yer almaktadır. Fuarın en önemli amaçlarından biri olan sektörler arası bilgi ve tecrübe aktarımı, katılımcı firmalara; yenilik ve gelişmeleri takip etme konusunda da pek çok imkan sunmaktadır.

Neden Ziyaret Etmelisiniz?

– Sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip etme
– İş alanım doğrultusunda olabildiğince çok sayıda ve farklı firma ile görüşme
– Olası iş fırsatları için yeni kişilerle tanışma, iş ağını genişletme
– Sektörel bilgiyi geliştirme

Neden Katılmalısınız?

– Müşteri ilişkilerini ağını güçlendirme imkânı
– Markanızın bilinirliliğinizi güçlendirme imkânı
– Yaratıcı ve yenilikçi katılımcı firmaların hedef pazarlara ulaşma noktası
– Bölgesel tedarik zinciri oluşturmak ve bu zincirin bir parçası olmak

OLASI İŞ FIRSATLARI, YENİ NETWORKLER, İŞ AĞINI GENİŞLETME sobre isto

Trakya Bölgesi’nde bir ilk olan Çerkezköy Endüstriyel Fuar’ı, 2017 yılında 40 katılımcı ile Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 binden fazla ziyaretçinin ağırlandığı organizasyonda küçük ve orta ölçekli firmalar büyük firmalar ile bir araya getirildi ve bölgesel tedarik zincirinin oluşması için ilk adım atılmış oldu.

2018 yılında gerçekleştirilen Endüstriyel Fuar’ında, metal, makine, alüminyum, elektrik elektronik, plastik, ambalaj üzerine üretim yapan 43 firma katılım sağlarken, 5 binin üzerinde ziyaretçi kitlesi ile fuar tamamlanmış oldu. Katılımcı firmalar tarafından toplam 1060 iş görüşmesi yapıldı ve 112 iş bağlantısı gerçekleştirildi.

ÇEF 2019; Üretim, Bölgesel Tedarik, İş Birliği, Sanayi ve Tedarik Zinciri temasıyla 25-28 Eylül 2019 tarihlerinde 92 firma ve 6 kurum olmak üzere toplamda 98 katılımcı ile gerçekleştirildi. Katılımcı  firmalar bazında düzenlenen memnuniyet anketine göre firmaların %92’si fuardan memnun ayrıldı ve seneye tekrar katılacağını belirtti. 2019 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yurtiçi Fuar Takvimi’nde de yer alan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, bu yenilikle adını ulusal arenada en çok tercih edilen fuarlar arasına yazdırmış oldu.

ÇEF 2020; Değişen dünya ve ticaret şartları ile pandeminin getirdiği zorunluluklar Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın online ortama taşınmasına vesile oldu. Fuarda online olarak stant açan firmalarımız arasında 698 katılımcı, 11.620 stant ziyareti,  12.084 mesajlaşma ve 19.595 etkileşim gerçekleşti.

2017 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen ve 24-27 Ekim tarihlerinde ise beşincisi gerçekleşecek olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, birbirinden değerli katılımcıları ile tekrar yüz yüze hayata geçmeye hazırlanıyor.